telefon
+48 692 348 539
strzałka w lewo

powrót do listy aktualności

ZYSKI Z POSIADANEJ NIERUCHOMOŚCI

INWESTOWANIE

Coraz częściej wokół nas słychać głosy o konieczności samodzielnego inwestowania pieniędzy w majątki stałe, aby uciec przed skutkami inflacji. Spadek wartości pieniądza jest zauważalny w każdym sektorze życia, natomiast rynek handlu nieruchomościami kwitnie i ma się bardzo dobrze.

 

Inwestowanie pieniędzy w nieruchomość jest znane od dawna, a teraz stało się jeszcze bardziej popularne. Wiąże się to z rosnącą świadomością Polaków na temat konieczności oszczędzania i zabezpieczenia swojej przyszłości. Każda nieruchomość jest lepszą lokatą finansową niż lokata bankowa. Cena działek w przeciągu roku znacznie wzrasta, mieszkania są coraz droższe, a lokaty bankowe tracą na wartości. Oprocentowanie bankowe w żaden sposób nie dorówna  wzrostowi wartości jaką potrafi uzyskać nieruchomość. Poza tym lokata bankowa zawsze jest określona limitem czasowym, a złożone na niej pieniądze nie przyniosą nam większego zysku. Natomiast lokata pieniędzy w nieruchomości może przynieść zyski od razu lub możemy je odłożyć w czasie. Być może mamy w planie odłożyć pieniądze na emeryturę, aby móc godnie żyć i w tym celu szukamy dobrej inwestycji.

 

Wielu z nas chciałoby zainwestować, jednak ma przekonanie, że przy małej gotówce niewiele można zdziałać. Otóż czasami jest inaczej. Nie trzeba być od razu milionerem, aby móc dokonać inwestycji i kupić nieruchomość, jednak od zawsze wiadomo, że na inwestycje trzeba mieć pieniądze i to czego będziemy szukać zależy od naszych preferencji finansowych. Nie muszą to być wygórowane kwoty, gdyż obecnie na ciekawy zakup nieruchomości może wystarczyć około 100 tysięcy. Oczywiście są też tańsze oferty i w związku z tym warto spojrzeć na wszystkie. Mając zamiar dokonać zakupu nieruchomości nie warto czekać na spadek cen, gdyż one nigdy nie nastąpią.

CENY NIERUCHOMOŚCI

Spadek cen w handlu nieruchomościami jest dosyć rzadki i nie ma wielkiego ryzyka przy zakupie nieruchomości. Aby stać się posiadaczem mieszkania czy działki trzeba  myśleć pozytywnie i mądrze ulokować pieniądze. Warto pamiętać, że im mniejsze mamy pieniądze, tym staranniej staramy się je zainwestować. Im dłużej będziemy szukać i przeglądać różne oferty, tym większą mamy szansę, że znajdziemy ciekawą propozycję. Nasze możliwości w wyborze ofert rosną w miarę posiadania większej gotówki. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o dokonaniu zakupu warto sprawdzić wiele konkretnych informacji na temat nieruchomości.

 

Podstawową czynnością jaką powinien wykonać każdy z nas kupując nieruchomość, to sprawdzenie księgi wieczystej. Przede wszystkim należy dokładnie sprawdzić zapis w dziale, w którym figurują hipoteki. Trzeba bowiem koniecznie pamiętać, że hipoteka jest obciążeniem dla nieruchomości, a nie dla właściciela. Zakup każdej nieruchomości obciążonej hipoteką jest niedogodnym utrudnieniem. Wierzyciel, najczęściej bank, w którym został zaciągnięty kredyt na zakup nieruchomości, ma prawo dochodzić swoich praw od nowego właściciela, a tego na pewno byśmy chcieli uniknąć. Nieraz kupno nieruchomości z obciążoną hipoteką może być bardziej korzystne finansowo dla kupującego, ale coś za coś. Wówczas sami jesteśmy zobligowani do rozwiązania wszelkich formalności związanych z prawami wierzyciela. Kiedy jednak chcemy tego uniknąć warto zadbać, aby hipoteka poprzedniego właściciela została wykreślona z księgi wieczystej, a nieruchomość stała się naszą własnością z czystym kontem.

zysk

Nikt nie mówi, że nieruchomość kupimy od razu. Na pewno wymaga to od nas poświecenia sporo czasu na przemyślenia i poszukiwania. W wielu przypadkach szukamy sami, posiłkując się ogłoszeniami w mediach społecznościowych. Jednak nie każdy z nas dysponuje czasem na przeglądanie tysięcy ogłoszeń, wówczas na pewno z dużą pomocą przychodzi pośrednik zajmujący się handlem nieruchomościami. Należy się jednak wtedy liczyć z kosztami, które naliczy sobie za swoją działalność i poszukanie dla nas odpowiedniej oferty.

 

Każdy z nas liczy na pomnażanie finansów, a to na pewno się uda, kiedy nowo nabytą nieruchomość oddamy pod wynajem, a działkę wypoczynkową oddamy w dzierżawę. Wynajem i dzierżawa zazwyczaj dostarczają środków na roczne opłaty administracyjne. Nic zatem nie tracimy, a cena własności z każdym rokiem umacnia swoją wartość. Wniosek z tego płynie zatem jeden. Nasze pieniądze mogą pracować dla nas i dla naszej przyszłości.

Najnowsze oferty

Zobacz wszystkie

Aktualności

Zobacz wszystkie