telefon
+48 692 348 539
strzałka w lewo

powrót do listy aktualności

MIESZKANIE POD WYNAJEM

INWESTOWANIE W NIERUCHOMOŚCI

Zmiany w życiu Polaków spowodowane zaatakowaniem przez wirusa SARS – coV-2 stworzyły nowe przestrzenie dla lokowania pieniędzy. Społeczeństwo w coraz mniejszym stopniu darzy zaufaniem banki, a spadające oprocentowanie lokat nie wróży nic dobrego. Na pewno nie jest gwarantem do trzymania gotówki w banku. W związku z niepewną sytuacją na rynku finansowym coraz więcej Polaków zaczęło inwestować w nieruchomości. Obecnie jest to najlepsza lokata kapitału.

 

Nieruchomość to na pewno dobrze ulokowane pieniądze, a ruch na rynku nieruchomościami szybko się nie skończy. Można powiedzieć, że tak dopiero się zaczął.  W dużym stopniu zakup nieruchomości wiąże się nie tylko z planami zainwestowania gotówki, ale także z pomysłem na jej pomnażanie. To wszystko zależy od formy płatności jaką zrealizujemy sfinansowanie zakupu. Wiele osób, mając oszczędności wycofane z banku dokonuje zakupu za gotówkę i jest to bardzo szybki obrót pieniędzmi.

 

Zakup mieszkania to w ostatnim czasie bardzo popularne inwestowanie pieniędzy, a  docelowo pomysł na zarabianie. Mieszkanie kupione za gotówkę może zacząć zarabiać tak naprawdę od zaraz. Wynajem mieszkania stanowi dla właścicieli regularny zysk, a dla niektórych jest to ponadto sposób na zagwarantowanie sobie dodatkowych środków finansowych do późniejszej bardzo skromnej emerytury. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że żadna lokata i oszczędności bankowe nie zapracują na naszą przyszłość jak inwestycja w nieruchomość.  Pomysł na mieszkanie to dość zasadnicza kwestia i warto pomyśleć nad jej realizacją. Jeśli wynajem to komu. Studentom, statecznej rodzinie, czy może sezonowym pracownikom? Mieszkanie może zostać wykorzystane w różnorodny sposób, ale na pewno nic na jego wartości nie stracimy. Długoterminowe zyski będą dodatkowym źródłem naszego dochodu i pozwolą na lepsze i bardziej luksusowe życie lub staną się podstawą do pomnażania oszczędności. Te z kolei być może pozwolą w przyszłości na zakup kolejnego mieszkania. I tak rozpoczęty łańcuch inwestycji można w podarunku przekazać potomnym, a na pewno wnukom.

ATUTY MIESZKAŃ

Warto zaznaczyć, że mieszkanie w dobrej lokalizacji jest niezwykle poszukiwane i bardzo atrakcyjne, dlatego w sytuacji koniecznej zawsze znajdziemy na nie nabywcę. Do tego trzeba dodać, że wartość mieszkania nieustannie wzrasta i jest to znacznie większa kwota niż odsetki od lokat pieniężnych w bankach. Dlatego każda inwestycja w mieszkanie, nawet po kilku latach, przyniesie określone zyski. Rosnąca wartość mieszkań powoduje, że na rynku nieruchomościami klientów poszukujących mieszkanie jest wielu.

 

Coraz rzadziej można spotkać sprzedających już posiadające mienie. Można mieć jednak szczęście i przy stałej kontroli sprzedaży nieruchomości znaleźć coś ciekawego. Niemniej jednak najczęściej dziś kupowanymi mieszkaniami są mieszkania nowe w ofercie developerskiej. Mogą to być  zabudowy szeregowe, w innym przypadku ekskluzywne apartamentowce w wieżowcu,  a niekiedy wolno stojące domki dla jednej rodziny.

mieszkanie

Wybór i zakup odpowiedniego mieszkania uwarunkowany jest celem, któremu to mieszkanie ma służyć. Mówimy jednak o lokacie pieniędzy i w tym przypadku warto wziąć pod uwagę  status majątkowy osób, którym to mieszkanie ma służyć. Jeśli chcemy na nim zarabiać to musi ono znaleźć swojego klienta. Czasami warto pomyśleć nad tego typu sprawą i  sprawdzić popyt na wynajem takich mieszkań w okolicy, gdzie chcemy ulokować pieniądze. Być może, że jest to okolica ludzi bogatych , a takich stać na własne mieszkanie i nigdy nie będą naszymi klientami.. Stąd konieczność bardzo uważnego sprawdzenia miejsca, w którym to mieszkanie jest zlokalizowane. Poza tym, jeśli  w tej okolicy ceny spadną, co w obecnych czasach jest mało prawdopodobne, to niewiele stracimy, bo nadal będziemy posiadać mieszkanie. To, z kolei jak nie pod wynajem,  to może się przydać w inny sposób. Zawsze jednak pozostanie zabezpieczeniem na przyszłość, a inflacja ma to do siebie, że nigdy nie jest na stałym poziomie.

Najnowsze oferty

Zobacz wszystkie

Aktualności

Zobacz wszystkie