telefon
+48 692 348 539
strzałka w lewo

powrót do listy aktualności

INWESTOWANIE W ZIEMIĘ

INWESTYCJA

Od dawien dawna wiadomo, że najlepsza lokata jakichkolwiek pieniędzy zamyka się w ziemi i to dosłownie. Grunt to chyba najlepsza inwestycja, nie wymaga żadnej opieki czy dbania o niego. Powszechnie wiadomo, że grunty się nie starzeją i zawsze są w cenie, a potencjalnych klientów na zakup ziemi nie brakuje. Jak zawsze i w tym przypadku konieczna i wymagana jest jednak wiedza jaką ziemię i gdzie ją kupować. Do momentu, kiedy nie weszła w życie ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego, zawsze udaną inwestycją był zakup ziemi rolnej.

 

Nowelizacja ustawy spowodowała, że krąg osób uprawnionych do zakupu takiej ziemi znacznie się zawęził i nie każdy obecnie może inwestować w grunty orne. Aby mieć do tego prawo, trzeba udokumentować wykształcenie rolnicze lub prowadzenie gospodarstwa rolnego na terenie danej gminy lub sąsiadującej. To sprawiło, że kupno gruntów przez wielu z nas jest po prostu niemożliwe. Ta sytuacja doprowadziła do tego, że w tym momencie większą uwagę skupia się na gruntach przeznaczonych pod zabudowę.

 

Budowa mieszkań, bloków wiąże się nierozerwalnie z pozyskiwaniem ziemi pod takie inwestycje. W momencie, kiedy jesteśmy posiadaczami takich, gruntów możemy wówczas nieźle pomnożyć swój kapitał. Na gruntach, podobnie jak na każdej innej inwestycji zarobią ci z nas, którzy wiedzą kiedy i gdzie kupić grunty. W tym celu zawsze jest warto przeprowadzić we własnym zakresie tak zwane badanie rynku. Ponadto warto pomyśleć jak będzie wyglądać miejsce, które zamierzamy kupić, za dziesięć czy piętnaście lat. Warto się zorientować w planach urbanistycznych miasta, jak to miejsce ma się rozwijać. Powinniśmy być świadomi tego, że to miejsce nigdy nie pozostanie takie samo, będzie się zmieniać wraz z upływem czasu. Dlatego przy zakupie gruntów warto mieć na uwadze infrastrukturę drogową i wiedzieć, ile czasu zajmie dojazd z danego miejsca do centrum miasta samochodem, a ile środkami komunikacji publicznej.

LOKALIZACJA

Lokalizacja gruntów w pobliżu drogi pozwala na bezpieczny i skrócony dojazd do określonych miejsc. Bardzo istotnym atrybutem gruntów jest ich sąsiedztwo. Jeśli w niedalekiej odległości znajdziemy sklep z artykułami pierwszej potrzeby i przychodnie lekarską, to można stwierdzić, że takie miejsce jest idealne. Niektórzy zwrócą uwagę na przedszkole i szkołę, ale to obecnie w dużym stopniu nie stanowi problemu. Spora część rodziców dojeżdżająca do pracy, do centrum miasta wozi swoje dzieci do wybranych szkól. Dość istotnym aspektem w dzisiejszym świecie, gdzie kontakt między ludźmi został ograniczony w dużym stopniu do spotkań w sieci, jest zasięg telefoniczny i dostęp do Internetu. Wbrew pozorom nie każde miejsce w Polsce ma takie możliwości, które niektórzy uważają za normalne i codzienne. Przede wszystkim te niedociągnięcia są bardzo kłopotliwe, kiedy uczniom przychodzi korzystać ze zdalnego nauczania, a praca z zakładów pracy przeniesiona została w zacisze domowe.

 

Coraz bardziej cenimy sobie życie z dala od zgiełku cywilizacji i szukamy gruntów w ustronnych miejscach. Mimo, że cena w takich miejscach jest obecnie niższa niż w centrum miasta czy modnych dzielnicach, to warto pomyśleć, że cena tych miejsc oddalonych od centrum będzie coraz wyższa. W sytuacji, kiedy zmienia się model życia, nasze odwiedziny w sklepach stacjonarnych są coraz rzadsze, a moda na pracę zdalną staje się coraz bardziej popularna, mieszkanie z dala od miejskiego gwaru daje ulgę i wytchnienie. Coraz więcej osób docenia komfort takiego lokum i stąd rosnący popyt na działki budowlane czyli grunty pod zabudowę. Taka inwestycja pozwala na kolejną inwestycję,  jaką jest postawienie domu na własnej posiadłości. Kiedy zainteresowanych kupnem takich posiadłości jest wielu, to warto zaznaczyć, że w ofertach sprzedażowych ziemi jest coraz mniej. Jest jej przecież ograniczona ilość i dlatego cena ziemi zawsze będzie korzystna dla inwestorów.

ziemia

Przy zakupie każdej nieruchomości warto oferty przeanalizować i sprawdzić. Wiele osób starszych, sprzedających ziemie nie zawsze potrafi w pełni korzystać z Internetu, dlatego warto przeglądać ogłoszenia na tablicach ogłoszeń czy w gazetach lokalnych. Ponadto zawsze źródłem  informacji o danej ziemi są sami jej właściciele, dlatego warto z nimi porozmawiać. Jadąc w dane miejsce można je poznać , zobaczyć okolice i po prostu zaznajomić się z terenem.

Najnowsze oferty

Zobacz wszystkie

Aktualności

Zobacz wszystkie