telefon
+48 692 348 539
strzałka w lewo

powrót do listy aktualności

DEWELOPER GODNY ZAUFANIA

RYNEK PIERWOTNY

Zakup nieruchomości jest na pewno dla wielu z nas wielkim doniosłym wydarzeniem w życiu. Kiedy dochodzimy do wniosku, że potrzebne jest nam mieszkanie, to nie zawsze wiemy, jak do tego tematu podejść. Szukać samemu i do końca nie być przekonanym o prawidłowości podejmowanych działań? A może już od samego początku powierzyć sprawę w ręce doświadczonego i sprawdzonego dewelopera?

 

Kiedy jednak zamierzamy dokonać zakupu na rynku pierwotnym, to zanim do tego dojdzie warto sprawdzić, z jakim deweloperem mamy do czynienia. Mówiąc najprościej, w czasach, kiedy w każdym momencie możemy zostać oszukani, tym bardziej powinniśmy być ostrożni, gdy w grę wchodzą setki tysięcy złotych. Dla wielu jest to dorobek całego życia, dla innych pieniądze uzyskane z kredytu bankowego. Przy podejmowaniu jednej z najważniejszych decyzji w życiu na pewno chcemy uniknąć wszelkich nieprzyjemności. Nikt bowiem z nas nie chce być kolejną ofiarą nieuczciwych inwestorów, którzy mogą po prostu zniknąć z naszymi pieniędzmi lub ogłosić upadłość firmy. Aby nie zostać pokrzywdzonymi i z pięknymi folderami i prospektami pokazującymi nasze mieszkanie tylko na papierze, warto dokonać pewnych czynności sprawdzających tego, komu chcemy zaufać.

 

Dlatego, aby nie doszło do oszustwa konieczne jest sprawdzenie firmy deweloperskiej na rynku firm zajmujących się inwestowaniem w powstawanie nowych osiedli, bloków i mieszkań. Weryfikację wiarygodności firmy deweloperskiej najlepiej zacząć od przeglądania informacji w sieci. Tam wielu pokrzywdzonych ostrzega innych przed popełnieniem tego samego błędu, każe uważać na oszustwa danej firmy.  Złe odczucia oszukanych są tak mocne, że w niektórych przypadkach bardzo przejaskrawione. Opinii pozytywnych o firmach deweloperskich jest stosunkowo niewiele, ale i to tak już sporo, jeżeli udało nam się namierzyć firmę niegodną naszego zaufania. Aby mieć własne zdanie o pracy wybranej firmy wypada poszukać informacji w wielu miejscach i skorzystać z wielu źródeł wiedzy, a zdobyte w ten sposób informacje na pewno będą w miarę obiektywne.

OPINIE O DEWELOPERACH

W poszukiwaniu interesujących nas informacji na temat konkretnego już dewelopera warto zajrzeć na forum mieszkańców osiedla wybudowanego wcześniej przez tego samego inwestora. Ludzie powiedzą nam o wszelkich mankamentach mieszkań, wszelkich niedociągnięciach i niedokładnie wykonanej pracy. W swoich wypowiedziach dzielą się informacjami bardzo różnymi i można z nich wiele wywnioskować. Może też być tak, że w rozmowie usłyszymy zachwyt i podziw na temat wykonanej pracy, a wtedy nie mamy już podstaw do obaw, co do wyboru dewelopera.

 

Można tez zajrzeć na osiedle, które jest w trakcie budowy i przekonać się o etapie postępujących robót, mieć świadomość o wywiązywaniu się z terminów obligujących dewelopera. Przyszli mieszkańcy takiego osiedla na pewno chętnie podzielą się wiedzą na temat problemów na poszczególnych etapach budowy  i okażą z tego powodu swoje emocje. Oczywiście uzależnione one będą od stopnia  zadowolenia z tego, jak pracuje deweloper.

 

Nie bez znaczenia jest też kontrola strony internetowej dewelopera. Sam fakt aktualizacji strony, informacje o zmieniających się warunkach budowy, cenach są ważnym elementem w budowaniu wiarygodności firmy. Pozytywnym wizerunkiem dla firmy są zdjęcia na stronie pokazujące kolejne etapy przebiegu inwestycji. Pusta strona, nieuaktualniana od miesięcy, niewiele wnosi, a brak informacji wpływa na niekorzyść firmy. Jest ona wówczas anonimowa , taka bliżej nieokreślona.

deweloper

Ponadto w sieci możemy także sprawdzić przynależność wybranego dewelopera do organizacji branżowych. Jeśli figuruje w Polskim Związku Firm Deweloperskich, to jest na pewno podstawa, do obdarzenia danej firmy zaufaniem i oddaniem w jej ręce naszych oszczędności. W większości firmy, które należą do tego związku mają dobre doświadczenia ze współpracy z klientami. Ponadto posiadają kapitał i cieszą się dobrą renomą, a potwierdzeniem tego dodatkowo jest Certyfikat Dewelopera przyznawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa.

 

Takich firm oczywiście jest niewiele, ale warto poszukać i z takim inwestorem nawiązać współpracę. Wówczas będziemy mieć poczucie bezpieczeństwa, a to z kolei pozwoli nam na spokojne bezstresowe oczekiwanie na klucze od wymarzonego mieszkania.

Najnowsze oferty

Zobacz wszystkie

Aktualności

Zobacz wszystkie